HAKKINDA

Dünyanın yedi harikasından biri olan Mozole’nin topraklarında, Halikarnasos’lu Artemisia’nın, Karya’lı Kraliçe Ada’nın sandaletleri yüzyıllar sonra Manira Bodrum ile yeniden hayat buluyor.

Bodrum’un mavi sularından, binlerce yıldır ev sahipliği yaptığı medeniyetlerden ilham alarak yola çıkan Manira Bodrum; yüksek el işçiliğinin, doğal malzemelerin ve sadeliğin yaratıcılıkla buluşmasıyla Bodrum sandaletinin yeni çizgisini oluşturuyor, klasik ve modern tasarım ile geleneksel el sanatlarını, estetik bir anlayışla Bodrum sandaletinde harmanlıyor.

Çıkış noktası, geçmişle bugünün modern çizgisini günümüz kadınlarıyla paylaşmak olan Manira Bodrum; başta büyük usta Ali Güven olmak üzere, Bodrum sandaletinin günümüze ulaşmasında emekleri olan tüm ustaları saygıyla selamlıyor.

Manira ve balık yaşamın evrensel gücünü, gençliği, yenilenmeyi, ümitleri ve dinçliği simgeliyor. Naif, duygusal ve romantik bir hava çiziyor, rahatlık ve hafiflik hissiyatı kazandırıyor.
Manira Bodrum, sakin ama etkili kadın duruşuna gönderme yapıyor, romantizm, tutku ve duygusallığı yansıtırken gösterişli olmayı seven, çevresindekilere enerji ve ilham veren, ruhsal dünyasıyla ön planda olmayı tercih edenleri yakalıyor. Bodrum’a olan özlemi hayat boyu yanında hissedenlere sesleniyor Manira…

ÜRÜNLER HAKKINDA

Manira Bodrum sandaletlerinin tamamı tüm dünyadan tedarik edilen birinci sınıf gerçek deriden ve yine birinci kalite yan malzemelerden yapılmaktadır.

İç astarlar birinci sınıf oğlak derisinden yapılmaktadır.
Dış taban köseleleri yine birinci sınıftır ve vejital olarak işlenmiştir, sandaletlerin topuklarına dayanıklılığı arttırmak amaçlı ince bir kauçuk eklenmiştir.

Manira Bodrum sandaletlerinin yaratım aşamasında estetiğin yanı sıra düz sandaletlerde elde edilebilecek maksimum konfor gözetilmiştir.
Manira Bodrum sandaletleri; bu işe yıllarını vermiş deneyimli ustalar tarafından, el sanatlarında yetkin değerli kadınların katkılarıyla, tamamen el yapımı olarak yaratılmaktadır.